Toplantı Odası Kurulumu

Yeni Cisco TelePresence 1300 ile artık daha çok insan birbiri ile aynı anda görüntülü toplantı yapabilirken, tek bir tuşla toplantı odası yüksek çözünürlükte kayıt stüdyosu haline geliyor

Uygulama ve özellikleri artırılan Cisco TelePresence, daha çok mekanda daha çok insanın birbiriyle görüntülü olarak konuşabilmesini sağlarken, mevcut video yatırımı ile daha fazla iş yapılmasının önünü açıyor.

Çeşitli büyüklükteki küresel kurum ve kuruluşlar, farklı bölgelerdeki şube ofisleri ve uzaktaki çalışanları ile Cisco TelePresence aracılığıyla herhangi bir konferans odasından, standart temelli video konferans oturumu ya da Cisco WebEx gibi web tabanlı video oturumu gerçekleştirebiliyor.

Cisco aynı zamanda, yüksek görüntü kalitesinden hiçbir şekilde taviz vermeden daha düşük bant genişliği üzerinden Cisco TelePresence deneyimi yaşatıyor.

İki yeni uygulama

Cisco, gelişmiş işbirliği ile karar verme süreçlerini hızlandırmak, çevreye katkı sağlamak ve seyahat masraflarını azaltmak amacıyla görüntülü toplantı deneyimi sunmak için iki yeni uygulama daha ekleyerek Cisco TelePresence'ı görüntülü toplantı işlevinin ötesine taşıdı.

Yeni Cisco TelePresence ile toplantı odaları bir tuşa basarak kolay bir şekilde yüksek çözünürlükte kayıt odalarına dönüşerek içerik yaratabiliyor ve yayımlayabiliyor. İkinci yeni uygulama sayesinde ise Cisco TelePresence ile şirket toplantıları, seminerler gibi büyük ölçekli etkinliklerin yönetimi kolaylaşıyor. Geliştirilen Cisco TelePresence ürünleri ve uygulamaları ile Cisco'nun işbirliği portfoyündeki video yetkinliği artırıldı.

Cisco, Cisco TelePresence teknolojisini Cisco TelePresence System 1300 Series ve Cisco TelePresence Extended Reach ile daha fazla kullanıcıya ve birime ulaşıyor:

 
  • Cisco TelePresence System 1300 Series: İlk Cisco TelePresence, aynı odada bir ekran ve üç kamera kullanılarak 6 kişiye kadar hizmet verebiliyordu. Cisco TelePresence System 1300, konferans odalarındaki mevcut masaların daha etkili kullanılmasını sağlayan esnek konumlandırma opsiyonları sunuyor.
  • Cisco TelePresence Extended Reach: Cisco TelePresence, saniyede 1.5 megabite kadar düşük genişbant internet hızında 720 piksel çözünürlük servis kalitesinde toplantı deneyimi sunuyor. Aynı zamanda açık internet bağlantısı üzerinden yüksek hızda FIOS, DOCSIS gibi bağlantıları destekliyor. Bu yetkinlik, mevcut Cisco TelePresence deneyimine 1800 piksel ya da 720 piksel çözünürlük ekliyor

Cisco, Cisco TelePresence Kayıt Stüdyosu ve Cisco TelePresence Etkinlik Kontrolleri uygulamaları ile görüntülü toplantının ötesinde işlevlik sunuyor:

  • Cisco TelePresence Kayıt Stüdyosu: Cisco TelePresence kullanıcıları artık hızlı ve kolay bir şekilde yüksek kalitede video mesaj ve kayıt sunumunu anlık olarak gerçekleştirebiliyor. Bu kayıtları, Cisco TelePresence üzerinden 1080 çözünürlük HD kalitesinde tekrar izleyebiliyor. Cisco'nun duyurusunu yakın zamanda yaptığı Media Experience Engine kullanıcıları, standart çözüme sahip PC, cep telefonu gibi video özellikli cihazlar üzerinden de Cisco TelePresence üzerinden yapılan kayıtları da izleyebiliyor.
  • Cisco TelePresence Etkinlik Kontrolleri: Yeni uygulama, yeni araçlarla birlikte kurum içinde ve dışında Cisco TelePresence aracılığıyla toplantılar düzenlenmesini mümkün kılıyor. Basit ve güçlü kontrollerin etkin hale getirilmesi ile Cisco TelePresence'ın standart odasında yüksek kalite ve maliyet avantajlı sunumlar, seminerler gibi iç ve dış etkinlikler düzenlenebiliyor.

Cisco, Yüksek Tanımlı Birlikte İşlerlik ve Cisco WebEX Entegrasyonu özellikleriyle “her yerden her yere” kesintisiz video işbirlikleri sunuyor.

  • Yüksek Çözünürlüklü Birlikte İşlerlik:Cisco TelePresence toplantılarının görüntüleri, standart yüksek tanımlı video konferans sisteminden olabildiği gibi, standart tanımlı video konferans, WebEx ve Microsoft Office Communicator gibi diğer masaüstü uygulamalardan da sağlanmış olabilir. Bu uygulama, Cisco TelePresence kullanıcılarına, mevcut kaynakların etkin kullanımını sağlayarak ölçeklenebilir bir işbirliği deneyimi sunuyor.
  • Cisco WebEx Entegrasyonu: Bu uygulama sayesinde görülebilir katılımcı sayısı 16'ya kadar çıkıyor.

Maliyetini 6 ila 14 ayda çıkarıyor

Crimson Danışmanlık Grubu tarafından yapılan araştırma sonuçları; sağladığı tasarruf sayesinde küresel şirketlerde, Cisco TelePresence'ın kendi maliyetini hızlıca karşıladığını ortaya koyuyor. Araştırmaya katılan kullanıcıların bazıları Cisco TelePresence'ın yatırımını 14 ayda karşıladığını belirtirken, bazı şirketlerde ise bu sürenin 6 aya kadar inebildiği görülüyor. Şirketler, Cisco TelePresence'ı bilgi teknolojileri bütçesinden değil, seyahat bütçesinden karşılayabiliyor.

Bununla birlikte Cisco TelePresence iş süreçlerinde de verimlilik yönünde büyük bir dönüşüm sağlıyor. Ağ üzerinden eş zamanlı ve yüzyüze olarak gerçekleştirilen toplantılar, şirketlerin iş yapış şekillerini değiştirerek daha hızlı karar alınmasını, iş süreçlerinin verimli ve daha akışkan hale getirilmesini ve ofisten ayrılmadan daha fazla iş görüşmesi yapılmasını sağlıyor.

Dünyada 2 bin TelePresence kurulumu var
Cisco TelePresence, Cisco'nun en hızlı büyüyen yeni ürün kategorisi. Dünya çapında 300'den fazla müşterisi ve 2000'den fazla kurulumu bulunuyor. Cisco, aynı zamanda yüksek verimlilik ve etkili işbirliği için 400 Cisco TelePresence odasını kendi bünyesinde bulunduruyor.