Kurumsal Bakım Anlaşmaları

Sunucu , ofis bilgisayarları ve teknik cihazların desteğini sağladığımız ve en çok tercih edilen hizmet türü olan Bakım Anlaşmaları ile firmaların en önemli ihtiyacı olan IT desteği ihtiyacını karşılamaktayız.

Yıllık bakım anlaşması nedir?

Herkes için, zaman içerisinde bilgisayarlardan kaynaklanan sorunlar çalışanların işlerini etkilemekte, bize yardımcı olmak üzere aldığımız bilgisayar bizden yardım bekler hale gelmektedir.

Başımıza gelmeden önlem almak anlamına gelen bakım anlaşmaları ile bilgisayar, yazıcı ve monitörlerinizi sağlıklı ve verimli bir şekilde kullanmanızı sağlar. iş, zaman ve para kaybınızı ortadan kaldırmak için ayda bir tüm sistemlerin periyodik olarak bakımı şarttır.

Bunu kendi bünyenizdeki uzman IT personeli ile sağlayabileceğiniz gibi bakım anlaşmaları ile işinde uzman sürekli güncel problemlerden haberdar, işin ehli uzmanlardan da en ekonomik şekilde sağlayabilirsiniz.

Bu aşamada yıllık bakım anlaşması olarak adlandırılan sistemli olarak tüm donanım ve yazılımların incelenmesini, arızaların önlenmesi, giderilmesi ve bilgilerin kurtarılması, yedeklenmesi gibi hizmetleri kapsayan anlaşmalar yapılmaktadır.

Bakım anlaşması, yapılan anlaşmaya göre, günün her saatinde veya mesai saatleri içerisinde, bilgisayar donanımı, içinde bulunan lisanslı yazılımlar veya bilgisayar donanımlar ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmeden, donanım ve yazılımların periyodik olarak incelenip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini kapsar.

Bakım sadece bakım değil teknik olarak tüm cihazların servisini de içermektedir. ilk yıllarında ücretsiz servisleri ve garantilerinden yararlandığınız cihazlarınızı tek elde bakım ve onarımlarının yapılması sizin için çok ekonomik ve avantajlı olacaktır.

Hangi büyüklükte firmalar bakım anlaşması yaptırır?

Bu konuda bir büyüklükten çok; iş kaybını, zaman kaybını, veri kaybını, gereksiz masrafları, parayla geri döndürülemeyecek kayıpları önemseyen işletmeler mutlaka bakım anlaşması yapmalıdırlar.

Bakım anlaşmasında neler yapılır?

Tüm bilgisayarlar için ayda bir kez periyodik bakım,
İç ve dış ünitelelerin tozlardan arındırılması,
Virüs, spy güncellemesi ve taraması,
Sistem yedekleme,
Açılış ve kapanış hızlandırma optimizasyonu
Lisanslı yazılımların güncellenmesi,
Sınırsız telefon desteği,
Uzak bağlantı destegi ile anında sorun çözümü,
Mail kurulum ve problemleri çözümü,
İnternet bağlantısı ve sorunlarının giderilmesi,
Ağ kurulumu ve yönetimi;
Arızalı cihazın onarılaması,
bilgisayar, notebook, yazıcı, monitör, scanner, plotter ve diğer çevre ürünlerinin ücretsiz onarımı (değiştirilecek parçalar hariçtir)

Bakım anlaşmasını neye göre fiyatlandırılır?

Görüşme ile neler yapılması gerektiği ve sistemlerin yapıları incelenir. sistemlerin durumuna, firmanın ihtiyaçlarına, risklerin hesaplanmasına, süreçlerin ve planlamanın yapılmasına göre bir kaç plan içerisinden seçim yapılır. durum ile ilgili olarak firma yetkilisine bilgi, rapor ve fiyat teklifi sunulur.

Bakım anlaşması nasıl işler?

Teklifin kabulünden sonra planlanan program dahilinde firma bakım anlaşması kapsamına alınır. müteakiben yapılacak işlemlerle ilgili süreçler açıklanır.

Tüm donanım ve yazılımlar incelenerek gerekli iyileştirmeler yapılır. arızalı donanımların yerinde onarımı gerçekleştirilir. yerinde onarımı mümkün olmayan cihazlarla ilgili olarak gerekli işlemler merkezimizde yapılarak teslim edilir.

Anlaşma kapsamında yedekleme varsa tüm cihazların yedekleri alınır.