BİLGİ SİSTEMLERİ YÖNETİMİ

Kurumların her geçen gün artan bilgi işlem yükünü yüksek hizmet kalitesiyle servis olarak almaları mümkün. Dünyada birçok kurum, farklı uzmanlıklar gerektiren BT süreçleri için bu profesyonel hizmetleri tercih ediyor. Maliyetleri azaltırken, kurum içinde sundukları BT hizmetlerinin kalitesini artırıyor... KNTeknoloji Sistem Yönetimi Hizmetleri, kurumların operasyonel süreçlerini hızlandırarak çok daha verimli ve düşük maliyetli operasyonlar gerçekleştirmelerine olanak tanır. 7 gün 24 saate varan hizmet anlaşmalarıyla tüm süreçlerin mükemmel bir şekilde işlemesi, risklerin en aza indirilmesi ve kurumun her yönden kazançlı çıkmasını sağlar.
 
Avantajları
 
BT operasyonları profesyonel bir şekilde yönetilir
Süreklilik ve kesintisizlik garanti altına alınır
Maliyetler düşerken hizmet kalitesi artar
Kurum hizmetlerine her zaman erişilebilir, iş süreçleri hızlanır
BT birimleri daha iş odaklı yapılara dönüşür
Geçiş süreçleri daha kolay!
 
Veritabanı Yönetimi Hizmetleri alanında veriler, eskisinden daha performanslı ve güvenli bir veritabanına kavuşur. Veritabanı hizmetleri, kurumsal veriyi en sağlıklı şekilde saklamak ve gerektiğinde ona en hızlı şekilde ulaşmak için önemli avantaj sunar. KNTeknoloji, sertifikalı uzmanlarıyla bu veritabanı çözümleri arasındaki geçiş (migration) süreçlerinde etkin rol oynayarak kuruma önemli katkılar sağlar.
 
Veritabanı ve uygulama sunucusu desteği, yama uygulamaları, yedekleme stratejileri, veritabanı kurtarma ve performans analizi ve iyileştirmeleri gibi kurumsal bilgileriniz üzerinde gerçekleştirilecek uzmanlık gerektiren kritik uygulamalarda KNTeknoloji'nin veritabanı uzmanları ve sistem yöneticilerinden oluşan Veritabanı yönetimi ekibi, ihtiyacınız olan profesyonel hizmetleri en sağlıklı biçimde hayata geçirir.
 
Yüksek erişilebilirlik
 
Uygulamaların çalışması için gerekli işlem gücünü sağlayan altyapı, işin devamlılığı açısından hayati öneme sahip. Bu noktada, projenin teslim edilmesinden sonra kurumun güçlü bir servis desteğine sahip olması da en az yüksek performans ve verimlilik konusu kadar önemli. KNTeknoloji hizmetlerinde; uygulama kesintisizliği için yüksek erişilebilirlik, yedeklilik, performans ve güvenlik ön plandadır.
 
Tüm güvenlik ihtiyaçları tek elden…
 
Yönetilen Servisler içerisinde yer alan Güvenlik Yönetimi; kimlik yönetimi, ağ ve sunucu yönetimi gibi birçok konuyla da doğrudan ilgili. Yetkisiz kişilerin erişimlerinin saptanması ve engellenmesi; güvenlik süreçlerinin işletilmesi, denetlenmesi, raporlanması ve uygulamalarda tespit edilen güvenlik açıklarının ortadan kaldırılması süreçleri KNTeknoloji tarafından yönetilir. Bu kapsamda KNTeknoloji, Bilgi Güvenliği Danışmanlığı Hizmeti ile kurumların güvenlik çalışmalarının stratejilerini oluşturmalarına yardımcı olur.

Kusursuz sanallaştırma
 
Hem sunucu hem de veri depolama sistemleri katmanında donanım kaynaklarından bağımsız hale gelmeyi sağlayan ve bulut mimariye geçmek için en önemli altyapı bileşenini oluşturan KNTeknoloji çözümüdür. Tek bir donanım üzerinde birden fazla uygulamanın birbirinden izole olarak koşmasını sağlayan sanallaştırma çözümleri sayesinde donanıma yaptığınız yatırım tam anlamıyla verime dönüşür.

Altyapıya ve insan kaynağına değer katın
 
Donanım ve IT hizmetleri kiralamada KNTeknoloji, ihtiyacınız olan yeni altyapıyı sizin için hazır hale getirerek iş süreçlerinize odaklanmanıza katkı sağlar. Mevcut altyapının güçlendirilmesinde de devreye giren KNTeknoloji servisleri veritabanlarının modernizasyonunu bir servis olarak sunar ve kurumunuzun kaynaklarını daha verimli kullanmanıza imkân tanır.

Hizmet kalitesinde yükselme sağlayan bu yaklaşım, maliyetlerin azalmasının yanı sıra riskleri dağıtır ve BT'yi iş odaklı ve yaratıcı hale getirir. BT hizmetleri için de sunulan bu yöntem altyapıda sağlanan avantajları insan kaynaklarıyla da destekleyerek kurumunuzu çevik bir yapıya kavuşturur. Help desk hizmetleriyle desteklenen süreç, entegre olarak 7/24 izleme, bakım ve teknik destek sağlar. Böylece KNTeknoloji, müşterilerinin BT birimlerinde çalışanların da söz konusu yazılımlar üzerinde hakim olabilmesine yardımcı olur.